Kontakty skupiny BLOCK®

Skupina BLOCK

Skupina BLOCK®

Jsme členem mezinárodní skupiny BLOCK®. Skupina BLOCK® sdružuje firmy cílící své komplexní služby, projekty a sofistikované dodávky převážně do oblasti čistých prostor. Jedná se především o kompletní dodávky investičních celků, dodávky technologických celků a výrobků do farmacie a zdravotnictví a vývoj SW pro měření a regulaci. Veškeré dodávky jsou pak na přání zákazníka validovány dle správné výrobní praxe (GMP) a to skupinou vlastních validačních inženýrů. Záruční a pozáruční servis zajišťovaný vlastními vyškolenými techniky je pak pro skupinu BLOCK® samozřejmostí.

Základním stavebním kamenem celé skupiny se stala společnost BLOCK a.s., která vznikla v roce 1991, k níž se postupně přidávaly ostatní společnosti ze skupiny. Díky spolupráci a vřelým vztahům napříč skupinou dokážeme zákazníkům nabídnout širokou škálu řešení a služeb.

HISTORIE SKUPINY BLOCK®

1991

Byla založena společnost BLOCK, která se stala základním stavebním kamenem skupiny BLOCK®.

Block CRS
1999

Byla založena výrobní společnost FOR Clean, která se specializuje na zpracování tenkých plechů. V roce 1999 byla ve Forclean, a.s. zahájena výroba komponentů pro realizaci čistých prostor.

Forclean
2018

Od roku 2018 patří do skupiny BLOCK® společnost Köttermann, která je celosvětově uznávaným výrobcem laboratorního nábytku a jejíž historie sahá až do roku 1946. V roce 2022 se Köttermann osamostatnil a stal se sesterskou skupinou skupiny BLOCK®.

Koettermann
2019

V roce 2019 se součástí skupiny BLOCK® stala společnost A.R. Technik. Společnost A.R. Technik od roku 1992 navrhuje a realizuje systémy procesní automatizace pro farmaceutické, chemické, zdravotnické, environmentální, energetické a automotive technologie.

AR Technik
2020

Došlo k rozdělení BLOCK na tři společnosti: BLOCK – projekce, servis, validace; BLOCK CRS – realizace investičních celků; BLOCK Technology – výroba a dodávky izolátorové technologie.

Isolator Technology

1999

Byla založena výrobní společnost FOR Clean, která se specializuje na zpracování tenkých plechů. V roce 1999 byla ve Forclean, a.s. zahájena výroba komponentů pro realizaci čistých prostor.

Forclean
2019

V roce 2019 se součástí skupiny BLOCK® stala společnost A.R. Technik. Společnost A.R. Technik od roku 1992 navrhuje a realizuje systémy procesní automatizace pro farmaceutické, chemické, zdravotnické, environmentální, energetické a automotive technologie.

AR Technik

SILNÉ STRÁNKY SKUPINY BLOCK®

Jsme zaběhlou skupinou firem v oblasti komplexních dodávek čistých prostor a technologií na trzích střední a východní Evropy.
Zkušenosti s realizací čistých prostor máme již od roku 1991.
Máme řadu špičkových odborníků a nositelů know-how, kteří umí řešit problémy napříč různými odvětvími čistých prostor a souvisejících produktů.
Máme specializovanou výrobu se schopností dodávek na míru zákazníkovi v relativně krátkém čase.
Nabízíme zajímavé portfolio vlastních výrobků.
Máme silnou značku na trzích, kde se pohybujeme, a stabilní zákaznickou základnu.

VLASTNÍ VÝROBA V RÁMCI SKUPINY BLOCK®

Naše realizace jsou podpořeny vlastní výrobou. Při výrobě klademe důraz na zpracování detailů, které jsou pro prostory náročné na kvalitu prostředí zásadní. V rámci skupiny BLOCK® máme 2 výrobní závody (v České republice a na Slovensku), kde vyrábíme:

Komponenty pro vestavby čistých prostor

Komponenty pro vestavby čistých prostor

Izolátorová technologie a technologická zařízení

Izolátorová technologie a technologická zařízení

Nerezový nábytek

Nerezový nábytek

VÝROBNÍ PODNIK FOR Clean, a.s., SLOVENSKO

Společnost FOR Clean, a.s. je výrobní podnik s dlouholetými zkušenostmi, se specializací na zpracování tenkých plechů. Společnost byla založena v roce 1999 v Piešťanech. FOR Clean, a.s. vyrábí vlastní produktové řady, které najdou své uplatnění nejen při realizaci čistých prostor. Souběžně s produktovou výrobou se zaměřujeme i na zakázkovou výrobu podle specifických kritérií a požadavků zákazníka.

 • Zpracování tenkých plechů na zakázku
 • Systémy pro vestavby čistých prostor
  • Systém Forclean® GMP
   Čisté prostory podle pravidel GMP
  • Systém Forclean® Průmysl
   Čisté prostory průmyslové
  • Systém Formedical® 
   Čisté prostory pro zdravotnictví
 • Nerezový nábytek
zobrazit více> >> zobrazit méně> >>

VÝROBNÍ PODNIK BLOCK Technology a.s., ČESKO

BLOCK Technology je výrobce a dodavatel izolátorové technologie a zařízení pro čisté prostory. V této oblasti působí od roku 2004. Sídlí v České republice, kde má vlastní týmy špičkových odborníků, nositele know-how a vlastní výrobu. BLOCK Technology nabízí jak standardní řady výrobků, tak zakázkovou výrobu podle konkrétních požadavků zákazníka, přičemž hlavní specializací je zakázková výroba izolátorové technologie.

Řešení izolátorů od BLOCK Technology umožňuje flexibilní a bezpečnou manipulaci s materiály a uživatelsky přívětivé prostředí, díky němuž jsou pracovní procesy jednodušší a bezpečnější. Při zpracování volí vždy ty nejkvalitnější materiály a dbá na precizní řešení detailů.

Zakázková výroba izolátorové technologie

 • Hlavní specializací BLOCK Technology je zakázková výroba izolátorové technologie.

Standardní řady izolátorů a výrobků BLOCK Technology

 • Izolátorová technologie
  • Navažovací izolátor
  • Izolátor pro testování sterility
  • BSClll - Biologický bezpečnostní box třídy lll
  • Tester rukavic
 • VHP dekontaminace
  • Mobilní vyvíječ par peroxidu vodíku – Puriter
  • Integrovaný vyvíječ par peroxidu vodíku
  • Integrovaný systém dekontaminace budov
 • Zařízení pro čisté prostory
  • Dezinfikátor vzduchu a povrchů – BLOCK® Pure UV
  • Laminární navažovací box
  • Laminární pole z cirkulačních jednotek
  • Mikrobiologický bezpečnostní box – SafeMate ECO+
 • Systémy pro transfer
  • Dekontaminační prokládací kabina
  • Nekonečný rukávec k zabudování do příčky
  • Nerezový nábytek
zobrazit více >> zobrazit méně >>
Portfolio vlastních výrobků

Portfolio vlastních výrobků

Díky vlastnímu konstrukčnímu oddělení a vlastní výrobě jsme také schopni typové produkty upravit dle konkrétních požadavků Vašeho projektu.
Výroba na míru zákazníkovi

Výroba na míru zákazníkovi

Víme, že každý projekt s sebou nese určitá specifika, a proto zákazníkům nabízíme také výrobu produktů na míru.
Důraz na detail

Důraz na detail

Při výrobě klademe důraz na kvalitní zpracování detailů, které jsou pro prostory náročné na kvalitu prostředí zásadní.

VLASTNÍ VÝZKUM A VÝVOJ V RÁMCI SKUPINY BLOCK®

Společnost BLOCK Technology, člen skupiny BLOCK®, disponuje vlastním výzkumně vývojovým oddělením, které se zabývá jak interními, tak externími projekty. Mezi hlavní činnosti patří vývoj nových zařízení stejně jako optimalizace a zdokonalování zařízení stávajících. Taktéž se věnuje vývojovým projektům ostatních výrobků pro čisté prostory ve skupině BLOCK®. BLOCK Technology disponuje jak personálními kapacitami, tak potřebným měřícím vybavením a testovací laboratoří, ve které jsou výsledky dosahovány.

Vývojové projekty zahrnují všechny potřebné fáze jako jsou:

 • Konstrukční návrhy
 • Teoretické výpočty
 • Následná optimalizace řešení
 • Výroba prototypů a jejich testování
 • Kompletní tvorba dokumentace s ohledem na cGMP
 • Veškeré validační aktivity

Mezi hlavní externí projekty, na kterých se BLOCK Technology významně podílí, jsou programy podporované Ministerstvem Průmyslu a Obchodu. Na těchto projektech pracujeme ve spolupráci s dalšími výzkumně vývojovými ústavy jako je například Mikrobiologický Ústav či Ústav hematologie a krevní transfuse. Tyto projekty se vyznačují vysokým poměrem výzkumné činnosti, ke které dochází právě díky spolupráci s ostatními účastníky projektů.

×

E-katalog byl přesměrován na stránky firem skupiny BLOCK.️

×

Budete přesměrování na webovou stránku blocktechnology.eu

Tento produkt nabízí společnost BLOCK Technology a.s., která je členem skupiny BLOCK®.


Zůstat na webu