Memorandum ÚHKT a BLOCK

28. 11. 2018

Ústav hematologie a krevní transfuze a skupina BLOCK uzavřeli memorandum o vzájemné spolupráci.

V pondělí 26. listopadu podepsali ředitel Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze (ÚHKT) a předseda představenstva BLOCK a.s. memorandum o vzájemné spolupráci. Podpisem memoranda se nastartovala spolupráce obou subjektů v oboru vývoje a výroby léčivých přípravků moderní genové terapie.

ÚHKT i BLOCK® sdílejí společný pohled na vysoké technologické požadavky na výrobní prostory pro výzkum, vývoj a výrobu imunoterapeutických léčivých přípravků obsahujících živé buňky. Primárním cílem je zaměřit se na nové technologie čistých prostor.

Splnění cílů memoranda přinese ÚHKT přístup k novým výrobním technologiím, které umožní zvýšit kapacitu výroby imunoterapeutických přípravků (zejména genové terapie) pro pacienty ústavu a firmě BLOCK® zdokonalení již vyráběných izolátorů tak, aby splňovaly náročné požadavky na bezpečnost pro zpracování lidských tkání a buněk a pokročilou výrobu léčivých přípravků moderní genové terapie.

Obě strany si uvědomují, že výzkum, vývoj a výroba léčivých přípravků moderní (genové) terapie není možná bez kvalitních pracovníků.

Vedením této spolupráce byl za BLOCK® pověřen Ing. Jiří Hruboň, ze strany ÚHKT MUDr. Petr Lesný, Ph.D.

 

Věříme, že spolupráce bude úspěšná pro obě strany.

 

Celá tisková zpráva ke stažení níže.

 

Přiložené soubory

×

E-katalog byl přesměrován na stránky firem skupiny BLOCK.️

×

Budete přesměrování na webovou stránku blocktechnology.eu

Tento produkt nabízí společnost BLOCK Technology a.s., která je členem skupiny BLOCK®.


Zůstat na webu