AktualityVyvinuli jsme nový modulární systém vestavby čistých prostor

Vyvinuli jsme nový modulární systém vestavby čistých prostor

Pro SCHOTT Müllheim, našeho významného zákazníka na německém trhu, jsme vyvinuli a zrealizovali nový modulární systém vestavby čistých prostor s pochůzím podhledem. Základní požadavky na tento systém byly demontovatelnost a zaměnitelnost jednotlivých dílů. Do již zrealizované vestavby bude zákazník instalovat balící linku lékovek.

Příčkový systém se skládá z hliníkových profilů a sendvičových panelů. Je navržen v tloušťce 50 mm a maximální výšce 5.500 mm. Standartní rozteč modulárního systému je 1.250 mm. Dalšími dodanými komponenty systému jsou dveře a okenní výplně.

Součástí nového modulárního systému je i speciální podhled. „Podhled modulárního systému byl navržen jako pochůzí s plošnou únosností 75 Kg/m2 a nahodilým zatížením 150 kg. Je tvořen zavěšeným hliníkovým rastrem a vloženými sendvičovými kazetami. Do hliníkového rastru lze zaintegrovat svítidla a vytvořit do něj prostup pro sprinklerovu hlavici. Jednotlivé kazety jsou dle požadavků zákazníka demontovatelné. Kazety a rastr jsou v jedné rovině a nevznikají tak nečistitelné místa,“ okomentoval výrobek ředitel vývojovového centra Ing. Radek Šulák.

Do budoucna chceme k tomuto systému vyvinout co nejvíce dalších komponentů, abychom byli schopni uspokojit veškeré potřeby našich zákazníků a vytvořili jedinečný systém pro snadnou montáž i údržbu.

 

IMG_20170520_155600.jpg 20170621_085813.jpg
Instalace pochůzího podhledu u zákazníka Pochůzí podhled, pohled shora

 

 

  © Copyright BLOCK a.s. 2013